RodiCare instant

Kúpite len u veterinárnych lekárov.

Neprijíma váš pacient potravu? - RodiCare Instant - prvá pomoc pre hlodavce ktoré neprijímajú potravu

  • náhrada potravy pre osirelé a oslabené mláďatá, použitie aj pri nechutenstve, kŕmení chorých a pooperačných pacientov
  • Pre zvieratá slabé, choré alebo krátko po operácii, ktoré nemôžu alebo nechcú jesť (ochorenie/ošetrenie zubov, tráviace ťažkosti).
  • Odchov osirotených mláďat a aj ako doplnkové kŕmenie oslabených mladých zvierat za predpokladu, že už nie sú závislé na mlieku.
  • špeciálne vybalansovanú zmes byliniek, ktorá podporuje trávenie a stimuluje chuť do jedla.

RodiCare® instant. Je vhodný na výživu králikov, morčiat, činčíl a osmágov , ktorí sú dočasne neschopní samostatne prijímať tuhú potravu. Pretože je životne dôležité, aby zvieratá jedli (inak sa vyskytujú závažné poruchy v tráviacom trakte ),

Ako účinkuje RodiCare® instant? RodiCare® instant zabezpečí zvieraťu energiu a obsahuje všetky životne dôležité vitamíny a minerály. Svojím vysokým obsahom vitamínu C zabezpečuje dostatočnú zásobu aj pre morčatá, ktoré dočasne nedostávajú čerstvú potravu. Vysoký obsah hrubej vlákniny zabezpečí prirodzenú tráviacu činnosť. RodiCare® instant

Ako sa RodiCare instant podáva? RodiCare® instant sa zmieša s teplou vodou do konzistencie kaše a ponúkne sa zvieratám v miske alebo na lyžici. V prípade, že zviera neprijíma potravu samé, rodicare instant je možné podať striekačkou priamo do papuľky. Kaša sa podáva v malých dávkach do bočného kútiku papuľky.

Keďže úplná regenerácia tráviaceho traktu môže trvať niekoľko týždňov, odporúča sa ako následné pevné krmivo podávať RodiCare® basic peletky. 

RodiCare instant

Doplnkové krmivo pre králiky a hlodavce. RodiCare® instant je vysoko kvalitné kompletné krmivo v práškovej forme určené pre králiky, morčatá, činčily a osmánky, ktoré dočasne nemôžu požívať kompaktnú stravu. RodiCare® instant môže byť tiež použitý ako doplnková strava pri nechutenstve malých hlodavcov a bylinožravých plazov a vtákov; Avšak, strava musí byť doplnená v súlade s požiadavkami príslušných druhov. RodiCare® instant možno taktiež použiť pre osirelé mláďatá a slabé mláďatá, ktoré už nie sú závislé len na materskom mlieku. RodiCare® instant obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky. Svojím vysokým obsahom vitamínu C, zaručuje jeho dostatočnú zásobu aj pre morčatá dočasne nepožívajúce čerstvé potraviny. Vysoký obsah ľahko stráviteľnej vlákniny zabezpečuje dobré trávenie. Okrem toho, RodiCare® instantné obsahuje špeciálnu bylinná zmes, ktorá napomáha k dobrému tráveniu a lepšej chuti k jedlu.

Zloženie:

Sójový lusky 28,4%, ovsené otruby 18,8%, lucerna 15,5%, pšeničné klíčky 14%, ľanové výlisky 5%, sójový bielkovinový koncentrát 4%, pivovarské kvasnice 2,5%, repkový olej 1,5%, mäta 1%, rasca 1%, semená senovky gréckej 0,5%, koreň sladkého drievka 0,5%, kurkuma 0,5%, koreň puškvorca 0,5%, semienka fenikla 0,5%, sušené kvety harmančeka 0,5%, chlorid sodný 0,5%, fruktooligosacharidy 0,25% Vysoký obsah ľahko stráviteľnej vlákniny je základom pre udržiavanie črevnej flóry a stimuláciu črevnej peristaltiky. Rýchlo dostupná energia zaručuje zachovanie energetického metabolizmu v pečeni. Fruktooligosacharidy (FOS) selektívne podporujú črevnú flóru požadované v slepom čreve a čreve (prebiotiká). Vitamíny a minerálne látky zabraňujú ochoreniam spôsobených zlou výživou. Semienka senovky gréckej, koreň puškvoreca a kurkuma podporujú chuť k jedlu a trávenie.

Kvety harmančeka, mäta pieporná, fenikel a rasce, rovnako ako koreň sladkého drievka doplniť krmivo o cenné sekundárne rastlinných zložky.

Doplnkové látky:

Analytické zloženie:

Vláknina 21%,Bielkoviny16,3%Popol 6,9%Oleje a tuky 4,8%Vápnik 0,69% Sodík 0,4% Fosfor 0,38%

Prídavné látky na 1000 ml:

Nutričné aditíva:Vitamín A 11,400 IU, Vitamín D2 760 IU, Cholín chlorid 285 mg, Zn 57 mg, Fe 47,5 mg,Vitamín E 38 mg, Mn 38 mg, Niacín 19 mg, Kyselina pantoténová 12,8 mg, Cu 11,9 mg, Vitamín C 9,510 mg,Vitamín B2 3,8 mg, Vitamín B6 3,8 mg, Vitamín K 1,9 mg, Vitamín B1 1,4 mg, Calciumjodat 0,9 mg, Cobalt 0,4 mg, Se 0,2 mg,

Vitamín B12 28,5 µg.

Odporúčané dávkovanie:

Prášok rozmiešajte v teplej vode v pomere 1:1,5 (1 diel prášok a 1,5 dielu vody) až kým nevznikne pastovitá konzistencia. Konzistencia môže byť tekutejšia alebo hustejšia, závisí od požiadaviek.

Dávkovanie určí veterinárny lekár ale všeobecne platí, že na 1 kg živej hmotnosti aplikujeme 60 - 80 ml pasty, dávka sa rozdelí do 5 - 6 jedál.

Ak je konzistencia tekutejšia aplikuje sa väčšie množstvo prípravku.

Veľmi slabým zvieratám by mali byť podávané malé množstvá tak často ako je to možné.

Dávka sa môže líšiť v závislosti od druhu zvieraťa, váhy, veku a zdravotného stavu a mal by ju upraviť veterinárny lekár.

Pred použitím alebo o predĺžení doby použitia sa poraďte s odborníkom na výživu alebo s veterinárnym lekárom

Pastu aplikujte z misky alebo z malej lyžičky. Ak zviera neje spontánne aplikujte RodiCare® instant injekčnou striekačkou priamo do papuľky zvieraťa.

Počas prechodného obdobia od tekutého po tuhé krmivo, RodiCare® instant môže byť kŕmené v kvapkách. Ako náhle zviera začne jesť tuhú stravu , mal by sa znížiť pomer RodiCare® instant .

Pastu skladujte na chladnom mieste a použite v priebehu 12 hodín. Pastu neaplikujte studenú.

Poznámka:

Počas celej doby podávania prípravku by zviera malo mať k dispozícii čerstvú vodu a seno.

Regenerácia čreva môže trvať aj niekoľko týždňov, preto sa odporúča aby RodiCare® basic pelety boli skrmované na začiatku, počas a aj po prechodnom období z tekutej stravy na tuhú.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C.

Po otvorení spotrebovať.

Veľkosť balenia: 60 x 20 g sáčky, 170 g v nádobe, 2 kg v nádobe.

Distribútor: Catopharm spol. s.r.o., Radlinského 7685/37, 92101 Piešťany.

Výrobca: DE MW 114084

Šarža/Lot: viď originálne balenie

Použiteľné do/EXP: viď originálne balenie