INFO:

RodiCare® instant

- gastrointestinálna diéta pre hlodavce ktoré neprijímajú samostatne potravu

- možnosť použitia pre osirelé a slabé mláďatá

- multiminerál a multivitamín

- vysoká koncentrácia vlákniny

RodiCare instant

Neprijíma váš pacient potravu? - RodiCare® instant - prvá pomoc pre hlodavce ktoré neprijímajú potravu

  • náhrada potravy pre osirelé a oslabené mláďatá, použitie aj pri nechutenstve, kŕmení chorých a pooperačných pacientov
  • pre zvieratá slabé, choré alebo krátko po operácii, ktoré nemôžu alebo nechcú jesť (ochorenie/ošetrenie zubov, tráviace ťažkosti)
  • odchov osirotených mláďat a aj ako doplnkové kŕmenie oslabených mladých zvierat za predpokladu, že už nie sú závislé na mlieku
  • špeciálne vybalansovanú zmes byliniek, ktorá podporuje trávenie a stimuluje chuť do jedla

RodiCare® instant je vhodný na výživu králikov, morčiat, činčíl a osmágov, ktorí sú dočasne neschopní samostatne prijímať tuhú potravu. Pretože je životne dôležité, aby zvieratá jedli (inak sa vyskytujú závažné poruchy v tráviacom trakte).

Ako účinkuje RodiCare® instant? Zabezpečí zvieraťu energiu a obsahuje všetky životne dôležité vitamíny a minerály. Svojím vysokým obsahom vitamínu C zabezpečuje dostatočnú zásobu aj pre morčatá, ktoré dočasne nedostávajú čerstvú potravu. Vysoký obsah hrubej vlákniny zabezpečí prirodzenú tráviacu činnosť. 

Ako sa RodiCare® instant podáva? Zmieša sa s teplou vodou do konzistencie kaše a ponúkne sa zvieratám v miske alebo na lyžici. V prípade, že zviera neprijíma potravu samé, je možné podať striekačkou priamo do papuľky. Kaša sa podáva v malých dávkach do bočného kútiku papuľky.

Keďže úplná regenerácia tráviaceho traktu môže trvať niekoľko týždňov, odporúča sa ako následné pevné krmivo podávať RodiCare® basic peletky. 

RodiCare® instant

Doplnkové krmivo pre králiky a hlodavce.  Vysoko kvalitné kompletné krmivo v práškovej forme určené pre králiky, morčatá, činčily a osmánky, ktoré dočasne nemôžu požívať kompaktnú stravu. RodiCare® instant môže byť tiež použitý ako doplnková strava pri nechutenstve malých hlodavcov a bylinožravých plazov a vtákov. Avšak, strava musí byť doplnená v súlade s požiadavkami príslušných druhov. RodiCare® instant možno taktiež použiť pre osirelé mláďatá a slabé mláďatá, ktoré už nie sú závislé len na materskom mlieku. RodiCare® instant obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky. Svojím vysokým obsahom vitamínu C, zaručuje jeho dostatočnú zásobu aj pre morčatá dočasne nepožívajúce čerstvé potraviny. Vysoký obsah ľahko stráviteľnej vlákniny zabezpečuje dobré trávenie. Okrem toho, RodiCare® instant obsahuje špeciálnu bylinná zmes, ktorá napomáha k dobrému tráveniu a lepšej chuti k jedlu.

Zloženie: sójový lusky 28,4%, ovsené otruby 18,8%, lucerna 15,5%, pšeničné klíčky 14%, ľanové výlisky 5%, sójový bielkovinový koncentrát 4%, pivovarské kvasnice 2,5%, repkový olej 1,5%, mäta 1%, rasca 1%, semená senovky gréckej 0,5%, koreň sladkého drievka 0,5%, kurkuma 0,5%, koreň puškvorca 0,5%, semienka fenikla 0,5%, sušené kvety harmančeka 0,5%, chlorid sodný 0,5%, fruktooligosacharidy 0,25%

Vysoký obsah ľahko stráviteľnej vlákniny je základom pre udržiavanie črevnej flóry a stimuláciu črevnej peristaltiky. Rýchlo dostupná energia zaručuje zachovanie energetického metabolizmu v pečeni. Fruktooligosacharidy (FOS) selektívne podporujú črevnú flóru požadované v slepom čreve a čreve (prebiotiká). Vitamíny a minerálne látky zabraňujú ochoreniam spôsobených zlou výživou. Semienka senovky gréckej, koreň puškvoreca a kurkuma podporujú chuť k jedlu a trávenie.

Kvety harmančeka, mäta pieporná, fenikel a rasce, rovnako ako koreň sladkého drievka doplňujú krmivo o cenné sekundárne rastlinné zložky.

Doplnkové látky:

Analytické zloženie:

Vláknina    21%

Bielkoviny    16,3%

Popol    6,9%

Oleje a tuky    4,8%

Vápnik    0,69% 

Sodík    0,4% 

Fosfor    0,38%

Prídavné látky na 1000 ml:

Nutričné aditíva: 

Vitamín A - 11,400 IU, Vitamín D2 - 760 IU, Cholín chlorid - 285 mg, Zn - 57 mg, Fe - 47,5 mg, Vitamín E - 38 mg, Mn - 38 mg, Niacín - 19 mg, Kyselina pantoténová - 12,8 mg, Cu - 11,9 mg, Vitamín C - 9,510 mg, Vitamín B2 - 3,8 mg, Vitamín B6 - 3,8 mg, Vitamín K - 1,9 mg, Vitamín B1 - 1,4 mg, Calciumjodat - 0,9 mg, Cobalt - 0,4 mg, Se - 0,2 mg,

Vitamín B12 - 28,5 µg

Odporúčané dávkovanie:

Prášok rozmiešajte v teplej vode v pomere 1:1,5 (1 diel prášok a 1,5 dielu vody) až kým nevznikne pastovitá konzistencia. 

Konzistencia môže byť tekutejšia alebo hustejšia, závisí od požiadaviek.

Dávkovanie určí veterinárny lekár ale všeobecne platí, že na 1 kg živej hmotnosti aplikujeme 60 - 80 ml pasty, dávka sa rozdelí do 5 - 6 jedál.

Ak je konzistencia tekutejšia aplikuje sa väčšie množstvo prípravku.

Veľmi slabým zvieratám by mali byť podávané malé množstvá tak často ako je to možné.

Dávka sa môže líšiť v závislosti od druhu zvieraťa, váhy, veku a zdravotného stavu a mal by ju upraviť veterinárny lekár.

Pred použitím alebo o predĺžení doby použitia sa poraďte s odborníkom na výživu alebo s veterinárnym lekárom

Pastu aplikujte z misky alebo z malej lyžičky. Ak zviera neje spontánne, aplikujte RodiCare® instant injekčnou striekačkou priamo do papuľky zvieraťa.

Počas prechodného obdobia od tekutého po tuhé krmivo, RodiCare® instant môže byť kŕmené v kvapkách. Ako náhle zviera začne jesť tuhú stravu, mal by sa znížiť pomer RodiCare® instant .

Pastu skladujte na chladnom mieste a použite v priebehu 12 hodín. Pastu neaplikujte studenú.

Poznámka:

Počas celej doby podávania prípravku by zviera malo mať k dispozícii čerstvú vodu a seno.

Regenerácia čreva môže trvať aj niekoľko týždňov, preto sa odporúča aby RodiCare® basic pelety boli skrmované na začiatku, počas a aj po prechodnom období z tekutej stravy na tuhú.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C.

Po otvorení spotrebovať.

Veľkosť balenia: 60 x 20 g sáčky, 170 g v nádobe, 2 kg v nádobe.

Distribútor: Catopharm spol. s.r.o., Radlinského 7685/37, 92101 Piešťany

Výrobca: DE MW 114084

Šarža/Lot: viď originálne balenie

Použiteľné do/EXP: viď originálne balenie