INFO:

RodiCare® Dia

- pasta pre zvieratá

- obsahuje butyrát a propionát, dôležité pre bunky v črevnej sliznici

- kmín a fenikel upokojujú a uvoľňujú črevá 

RodiCare Dia

RodiCare® Dia

Doplnkové krmivo pre zakrslé králiky a morčatá s bentonitom a butyrátom sodným.

Zloženie: čučoriedky, macerované 45 %, mrkva, sušená a mletá, sladké drievko, macerované 7,5 %, (fenikel, rasca, koreň klinčeka) macerované po 3,8 %, listy černice, macerované 2,3 %, palina macerovaná 1,8 %, rastlinné oleje a tuky, psyllium šupky 0,9%, pektín 0,9%, butyrát sodný 0,7%, frukto-oligosacharidy 0,6%


Rasca a fenikel upokojujú a uvoľňujú črevá. Čučoriedky, sladké drievko a listy černice upokojujú žalúdok a črevnú sliznicu. Pektíny a frukto-oligosacharidy podporujú rast prospešných mikroorganizmov v čreve a pomáhajú udržiavať zdravú črevnú flóru. Bentonit je ílový minerál so silnými bobtnavými vlastnosťami a vysokou schopnosťou viazať vodu. Klinčekový koreň a palina obsahujú fytochemikálie. Propionát a butyrát sú dôležitým zdrojom energie pre bunky v črevnej sliznici a posilňujú črevnú bariéru

RodiCare® Dia dodáva dôležité živiny pre črevá s butyrátom a propionátom. U zvierat so zdravými črevami sú tieto v dostatočnom množstve tvorené mikrobiotou v čreve a slúžia ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice.

Navyše udržujú črevné prostredie v rovnováhe. Okrem toho RodiCare® Dia dopĺňa často na bylinky chudobnú stravu o tráviace divoké byliny a prebiotiká (pektíny a frukto-oligosacharidy), ktoré podporujú rozvoj zdravej črevnej flóry. 


Analytické zložky: 

Hrubý proteín    0,6 %

Hrubý tuk    2,7 %

Hrubá vláknina    0,7 %

Hrubý popol    4,1 %

Vlhkosť    82,8 % 

Doplnkové látky na 1000 ml: 

Výživové doplnkové látky: 

Vitamín D3 - 2 000 I. U. 

Technologické doplnkové látky: 

Bentonit - 30 000 mg 

Propionát sodný - 10 000 mg 

Arómy: Rozmarínový olej - 600 mg

Kŕmne odporúčanie: 

Morčatá, zakrslé králiky: 2 x denne 1 ml na kg ž.hm. po dobu 3-5 dní.

Podávajte cez krmivo alebo priamo do úst. 

V prípade potreby je možné po konzultácii s veterinárnym lekárom čas kŕmenia predĺžiť. Vzhľadom na zvýšený obsah bentonitu neprekračujte odporúčané kŕmne množstvo.

Poznámky: 

Je potrebné vyhnúť sa súčasnému perorálnemu podávaniu makrolidov. Pred kŕmením nastavte nastavovací krúžok ľavým okrajom na množstvo, ktoré sa má podávať, aby ste zabránili príliš veľkému podanému množstvu. Každý dielik na stupnici injektora zodpovedá 0,5 ml. V žiadnom prípade sa zviera počas podávania nesmie položiť na chrbát, pretože v tejto polohe môže dôjsť k vdýchnutiu potravy. Ak nedôjde k dobrovoľnému prijatiu, opatrne zasuňte injekčnú striekačku do kútika úst a podávajte malé porcie, ktoré môže zviera prehltnúť samo. Nepoužívať pri črevnej obštrukcii. Zvieratá s hnačkou alebo zápchou musia byť vždy predvedené k veterinárnemu lekárovi, pretože tráviace ťažkosti môžu mať vážne následky. 

Spotrebujte do 14 dní od otvorenia. Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C.

Trvanlivosť: 24 mesiacov 

Obchodná forma: 3 aplikátory po 12 ml

Distribútor: Catopharm spol. s.r.o., Radlinského 7685/37, 92101 Piešťany

Výrobca: α DE NI 4 457 01

Šarža/Lot: viď originálne balenie

Použiteľné do/EXP: viď originálne balenie